امکان دیدن افراد نابینا با هوش مصنوعی

امکان دیدن افراد نابینا با هوش مصنوعی

چگونه هوش مصنوعی (Artificial Intelligence or AI) می تواند زندگی افراد معلول را تغییر دهد


الی سووتوود، رئیس موسسه ملی نابینایان سلطنتی (RNIB) می گوید: “من زمان کمتری را برای جستجو در اینترنت می گذرانم؛ من، هکتور مینتو، شارون اسپنسر و الی سووتوود در صفحه TechSharePro” Echo Dot باعث می شود من احساس کنم که من هم وجود دارم. ” مایکروسافت در حال دیدن برنامه AI (جهان را برای افرادی که دچار افت بینایی هستند را روایت می کند) می تواند چندین وظیفه را در حالی که آنلاین و کارآمد باشد، بدان معناست که من می توانم مردم و سناریو ها را تشخیص بدهم و ذهنم را درباره آنچه در حال وقوع است تشخیص دهم. ”

Southwood و Minto از مایکروسافت و شارون اسپنسر از IAAP،  نظرات خود را در کنفرانس TechShare نرم افزار AbilityNet / RNIB در ماه نوامبر، که بر روی AI، ناتوانی و طراحی همه جانبه متمرکز شده است. اخبار مربوط به هوش مصنوعی (AI) اغلب می تواند نسخه ای از آینده را در اختیار شما قرار دهد – اتومبیل ها در بزرگراه خود رانندگی می کنند. روبات هایی که افکار ما را کنترل می کنند و مشاغل را جذب می کنند. اما این کنفرانس لندن فروخته شد، به بررسی بسیاری از راه هایی که پیشرفت در AI می تواند زندگی افراد معلول را تغییر دهد.

قدرت AI
AI به سرعت در حال تبدیل شدن به بخشی از زندگی ما است. این تکنولوژی در پشت سیری، الکسا، کورتانا و سایر خدمات مشابه است. این سرویس گفتار به متن را تقویت می کند و برای درک صداهای مختلف بهتر می شود. مسئول پاسخ های پیشنهاد شده در GMail، خودکار نوشتن در فیس بوک و جستجوی کتابخانه عکس برای یک مکان خاص یا شخصی است.

جرمی وایت، وکیل واتسون به خبرنگاران گفت که این نظرسنجی از 1200 مدیر اجرایی انگلیس در سال آینده 28 درصد برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در AI را در بر داشت. واتسون می تواند 10 میلیون رکورد یک ثانیه را جستجو کند – مثلا می تواند کلمات خاصی را در کل کاتالوگ برگشت TED در ثانیه یا کمتر پیدا کند.

AI و دسترسی
بزرگترین شرکتهای فناوری استفاده از AI در محصولات خود، ویژگی های جدید تکنولوژی را برای همه به کار می گیرند، از جمله افراد دارای معلولیت. و با سرمایه گذاری در طرح های فراگیر این محصولات در حال حاضر به مخاطبان بزرگتر می رسند – طرح های قابل دسترس بیشتر از هر مشتری می باشد.

هکر مینتو، رئیس فناوری دسترسی و پشتیبانی در مایکروسافت، که بر روی یک نگاه آینده نگاه می کند، گفت: “امیدواریم که AI بدان معناست که به جای انتظار افراد برای ارائه چیزی در یک فرمت قابل دسترس، این بدان معنی است که همه چیز در آینده در دسترس خواهد بود.” پانل در این رویداد او در مورد برنامه جدید مایکروسافت دیدن برنامه AI صحبت کرد، Kiran Kaja در Google Talk در TechShare Prohich گفت که افراد نابینایی می توانند چهره، صحنه، پول، متن و موارد دیگر را تشخیص دهند و همچنین در مورد تعدادی از ویژگی های دیگر مایکروسافت که از AI برای کاهش یا حذف تکنولوژی استفاده می کنند موانعی که افراد معلول دارند.

به عنوان مثال Windows Hello با استفاده از ورودی بیومتریک، یعنی اثر انگشت، چهره یا عنبیه، که می تواند برای افراد دارای معلولیت فیزیکی یا افرادی که دارای نارساخوانی هستند و ممکن است تلاش کنند تا کلمات عبور را یاد بگیرند، استفاده می شود. Subtitles در Powerpoint به این معنی است که مردم می توانند متن رونویسی را که در کنار اسلاید اتفاق می افتد را ذخیره کنند و متن را حفظ کنند.

مینتو افزود که فرصت بزرگی برای AI – با پیشرفت قابلیت ترجمه و برنامه های رایگان – این است که می تواند کمک کند فناوری کمک می تواند به جهانیان برسد و به بخش هایی از جهان که افراد معلول بیشتری دارند و خدمات و حمایت کمتری داشته باشند کمک کند.

ورود و خروج بیومتریک و معلولیت
نمایندگان همچنین از Kiran Kaja، مدیر برنامه فنی برای دسترسی به جستجو در گوگل شنیدند.

او گفت: “هر کس برنده است وقتی که ما AI را مهار می کنیم.” “تشخیص صدا برای افراد معلول ایجاد شده است، اما در حال حاضر این مورد داغ است و برای همه مفید است. همان تکنولوژی گفتار به متن است که کاملا بر پایه شبکه های تجدید شده است. این از AI استفاده می کند و متن پیشگو نیز AI است. گوگل می خواهد از فناوری هوشمند برای بهبود تجربه مشتری استفاده کند.

کایا درباره ارتباط Google Home با دستگاههای هوشمند و توانایی تکنولوژی اتوماسیون خانه برای حمایت از افراد غیرفعال صحبت کرد. به طور خاص، افراد دارای معلولیت فیزیکی یا کاهش دید به راحتی میتوانند کارهایی مانند روشن کردن و روشن کردن چراغها، تغییر دادن ترموستات و روشن کردن لوازم خانگی با استفاده از چنین فن آوری انجام دهند.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.