تشخیص احساس با هوش مصنوعی مجرمان را به دام می اندازد

تشخیص احساس با هوش مصنوعی مجرمان را به دام می اندازد

تشخیص احساس با هوش مصنوعی مجرمان را به دام می اندازد

تشخیص احساس با هوش مصنوعی یک راه کار جدید است که می تواند در بسیاری از زمینه ها به ما کمک کند چه موار درمانی باشد و چه مواردی که به کشف یک جرم و جنایت کمک می کند. به طور سنتی ، تشخیص احساسات به ارزیابی سیگنال های قابل مشاهده مانند حالت های صورت ، گفتار ، حرکات بدن یا حرکات چشم متکی بود. با این حال ، این روش ها می توانند غیر قابل اعتماد باشند زیرا به طور موثر احساسات درونی فرد را جذب نمی کنند. رویکرد جدید تشخیص احساس با هوش مصنوعی (AI) مبتنی بر سیگنال های بی سیم می تواند به آشکارسازی احساسات درونی ما کمک کند.

  تشخیص احساس با هوش مصنوعی

تشخیص احساس با هوش مصنوعی

تحقیقات دانشگاه کوئین مری لندن استفاده از امواج رادیویی برای اندازه گیری ضربان قلب و سیگنال های تنفسی و پیش بینی احساس فرد حتی در غیاب علائم بصری دیگر(تشخیص احساس با هوش مصنوعی) ، از جمله حالات صورت را نشان می دهد. این نشان می دهد که چگونه می توان از یک شبکه عصبی برای رمزگشایی احساسات جمع شده با آنتن رادیویی استفاده کرد.

در یک آزمایش ، از شرکت کنندگان در ابتدا خواسته شد ویدیویی را که محققان به دلیل توانایی ایجاد یکی از چهار نوع احساس اصلی که عصبانیت ، غم ، شادی و لذت می باشند، انتخاب کرده اند را مشاهده کنند. در حالی که فرد در حال تماشای فیلم بود ، محققان سیگنال های رادیویی بی ضرری مانند آنچه از هر سیستم بی سیم از جمله رادار یا WiFi تولید می کند، به سمت فرد ساطع می کنند و سیگنال هایی را که از آنها پس می گرفتند اندازه گیری می کردند.

تشخیص احساس با هوش مصنوعی

با تجزیه و تحلیل تغییرات در این سیگنال ها ناشی از حرکات جزئی بدن ، محققان توانستند اطلاعات “پنهان” در مورد قلب و میزان تنفس فرد را کشف کنند. در حالی که تجزیه و تحلیل داده های تحقیق قبلی به استفاده از رویکردهای یادگیری ماشین کلاسیک بستگی داشت ، دانشمندان در عوض از تکنیک های یادگیری عمیق استفاده کردند ، جایی که یک شبکه عصبی مصنوعی ویژگی های خود را از داده های خام وابسته به زمان یاد می گیرد و نشان داد که این روش(تشخیص احساس با هوش مصنوعی) می تواند احساسات را با دقت بیشتری تشخیص دهد.

تشخیص احساس با هوش مصنوعی

این سیستم چگونه کار می کند ؟

سیگنال های ECG فعالیت الکتریکی در قلب را تشخیص می دهند و ارتباطی بین سیستم عصبی و ریتم قلب ایجاد می کنند. تاکنون اندازه گیری این سیگنال ها با استفاده از حسگرهایی که روی بدن قرار گرفته اند ، انجام شده است ، اما اخیراً محققان به دنبال رویکردهای غیرتهاجمی هستند که از امواج رادیویی استفاده می کنند و این سیگنال ها را تشخیص می دهند. در آینده ، تیم تحقیقاتی قصد دارد با متخصصان مراقبت های بهداشتی و دانشمندان علوم اجتماعی در زمینه پذیرش عمومی و نگرانی های اخلاقی پیرامون استفاده از این فناوری کار کند.

احسن نور خان ، دانشجوی دکترای دانشگاه کویین مری و اولین نویسنده این تحقیق ، گفت: “توانایی تشخیص احساسات با استفاده از سیستم های بی سیم موضوعی است که علاقه محققان را افزایش می دهد زیرا جایگزینی برای سنسورهای بزرگ است و می تواند به طور مستقیم در آینده “هوشمند” خانه و محیط های ساختمان. در این مطالعه ، ما با استفاده از امواج رادیویی کارهایی را انجام داده ایم که احساسات را تشخیص می دهد و نشان می دهد که استفاده از روش تشخیص احساس با هوش مصنوعی می تواند دقت نتایج ما را بهبود بخشد. “

“ما اکنون به دنبال بررسی این موضوع هستیم که چگونه می توانیم از سیستم های موجود کم هزینه مانند روترهای WiFi برای شناسایی احساسات تعداد زیادی از افراد جمع شده ، به عنوان مثال در یک دفتر یا

محیط کار استفاده کنیم. این نوع رویکرد به ما امکان می دهد هنگام انجام فعالیتهای معمول ، احساسات افراد را به صورت فردی طبقه بندی کنیم.”

تشخیص احساس با هوش مصنوعی

با استفاده از فناوری تشخیص احساس با هوش مصنوعی و یاد گیری عمیق می توان علاوه بر استفاده های پزشکی و پزوهشی در موارد امنیتی نیز از این فناوری استفاده کرد. برای مثال می توان از این فناوری در مورد طراحی نرم افزار هایی برای  بازجویی از مجرمان استفاده کرد تا در تشخیص مجرم بهره گرفته شود و یا می توان در مورد دروغ سنجی  نیز از آن استفاده کرد.

  • برگشت به مقالات

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها