پردازش تصویر در جهان | شرکت های پیشرو در این زمینه

پردازش تصویر در جهان | شرکت های پیشرو در این زمینه

پردازش تصویر یکی از ریز مجموعه های هوش مصنوعی است که در بسیاری از اپلیکیشن ها و نرم افزار ها در جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

امروزه بسیاری از پروژه ها بر این اساس در حال طراحی هستند که موجب می شوداین فناوری یکی از پرکاربرد ترین ها در نوع خود باشد.

پردازش تصویر امروزه در بسیاری از جا ها استفاده می شود از باز کردن قفل صفحه تلفن های همراه با چهره گرفته تا دوربین های کنترل سرعت راهنمایی و رانندگی.

این فناوری به قدری در زندگی روزمره ما نفوذ کرده که برخی اوقات به نظر نمی رسد. اما می توان به طور قطع گفت که پردازش تصویر فناوری است که آینده جهان را تغییر می دهد.

چه شرکت های در زمینه پردازش تصویر پیشرو هستند

قبل از اینکه بخواهیم این شرکت ها و محصولات آن را معرفی کنیم بهتر است بدانید پردازش تصویر چیست؟

پردازش تصویر چگونه شکل گرفت

بسیاری از تکنیک های پردازش تصویر دیجیتال یا همانطور که معمولاً پردازش تصویر نامیده می شود ، در دهه 1960 در آزمایشگاه های بل ، آزمایشگاه پیشرانه جت ، انستیتوی فناوری ماساچوست ، دانشگاه مریلند و چند مرکز تحقیقاتی دیگر دیگر شکل گرفتند.

پردازش تصویر دیجیتال استفاده از رایانه ها برای پردازش تصاویر دیجیتال از طریق الگوریتم است. به عنوان یک زیر مجموعه یا زمینه پردازش سیگنال دیجیتال ، پردازش تصویر دیجیتال مزایای زیادی نسبت به پردازش تصویر آنالوگ دارد.

این اجازه می دهد تا طیف گسترده تری از الگوریتم ها بر روی داده های ورودی اعمال شود و می تواند از مشکلاتی مانند ایجاد نویز و اعوجاج در هنگام پردازش جلوگیری کند. از آنجا که تصاویر بیش از دو بعد تعریف شده اند (شاید بیشتر) ، پردازش تصویر دیجیتال ممکن است در قالب سیستم های چند بعدی مدل شود.

عوامل تحت تأثیر پردازش تصویر

تولید و توسعه پردازش تصویر دیجیتال عمدتاً تحت تأثیر سه عامل قرار دارد: اول ، توسعه رایانه ها. دوم ، توسعه ریاضیات (به ویژه ایجاد و بهبود نظریه ریاضیات گسسته) ؛ سوم ، تقاضا برای طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی در محیط زیست ، کشاورزی ، ارتش ، صنعت و علوم پزشکی افزایش یافته است.

پردازش تصویر دیجیتال امکان استفاده از الگوریتم های بسیار پیچیده را فراهم می کند و از این رو می تواند عملکرد پیچیده تری را در کارهای ساده ارائه دهد و همچنین روشهایی را که از طریق آنالوگ غیرممکن است ، ارائه دهد.

به طور خاص ، پردازش تصویر دیجیتال یک کاربرد مشخص و یک فناوری عملی مبتنی بر موارد زیر هستند:

طبقه بندی
استخراج ویژگی
تجزیه و تحلیل سیگنال چند مقیاس
تشخیص الگو
پروجکشن

شرکت های image processing :

1- فیلیپس

پردازش تصویر در جهانرویال فیلیپس از هلند یکی شرکت های پیشرودر پردازش تصویر در جهان و در زمینه بهداشت و سلامت است که بر بهبود سلامت مردم و امکان دستیابی به نتایج بهتر از زندگی سالم و پیشگیری ، تشخیص ، درمان و مراقبت در منزل متمرکز است. فیلیپس از فناوری پیشرفته و بینش عمیق بالینی و مصرف کننده برای ارائه راه حل های یکپارچه بهره می برد. این شرکت در زمینه تصویربرداری تشخیصی ، درمان با هدایت تصویر ، نظارت بر بیمار و انفورماتیک سلامتی و همچنین بهداشت مصرف کننده و مراقبت در منزل پیشرو است.

2- متریالایز

متریالایز یک شرکت مستقر در بلژیک است که به عنوان یکی از پیشگامان و رهبران بازار در زمینه تولید افزودنی فعال است – همچنین 3D Printing نامیده می شود – که یک روش چاپ سه بعدی است که از CAD شروع می شود – یا تصاویر را اسکن می کند و منجر به اشیا سه بعدی می شود. در طیف گسترده ای از پلاستیک ها ، فولاد ضد زنگ ، تیتانیوم و طیف رو به رشد مواد دیگر تولید می شود.

فرآیند ساخت یا چاپ معمولاً لایه به لایه است و برخلاف روشهای سنتی تولید کسری که مبتنی بر حذف مواد است. این شرکت در زمینه های بسیار متنوعی شامل طیف گسترده ای از برنامه های مختلف ، از طیف وسیعی از مجموعه های نرم افزاری تا درایو پرینترهای سه بعدی ، برنامه های پزشکی و خدمات تولید مبتنی بر افزودنی ، فعال است.

3- مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه

مرکز ملی تحقیقات علمی فرانسه از جمله موسسات تحقیقاتی برجسته جهان است. دانشمندان این جهان برای مقابله با چالش های مهم امروز و فردا ، جهان زنده ، ماده ، جهان و عملکرد جوامع بشری را کشف می کنند. CNRS به دلیل برتری تحقیقات علمی خود در سطح بین المللی شناخته شده است ، مرجعی در دنیای تحقیق و توسعه و همچنین برای عموم مردم است

4- شرکت NVIDIA

پردازش تصویر در جهان

انویدیا (NVIDIA) یک شرکت فناوری آمریکایی است که در دلاور گنجانده شده و در سانتا کلارا ، کالیفرنیا مستقر است. این واحد پردازش گرافیک را برای بازارهای بازی و حرفه ای و همچنین سیستم روی تراشه برای محاسبات موبایل و بازار خودرو طراحی می کند.

5- NavVis

NavVis یکی از شرکت هایی است که از پردازش تصویر در جهان استفاده می کند .و به مدیران ساختمانی و بخشهای ساختمان امکان می دهد تا با بازرسی از راه دور ، مستند سازی و به اشتراک گذاری مکانهای ساختمانی گرفته شده در نقاط عطف پروژه ، شفافیت بیشتری به دست آورند.

NavVis به کارمندان و کاربران ساختمان کمک می کند تا در وقت خود صرفه جویی کنند ، علاوه بر این با آوردن نقشه های دیجیتال و ناوبری داخلی به ساختمان ها ، تجربه مشتری و جذابیت کارفرما را بهبود می بخشد. NavVis به مدیران املاک و مستغلات اجازه می دهد تا با جمع آوری و تجسم اطلاعات دقیق ساختمان در کل چرخه زندگی ، نسبت به نمونه کارهایی که ساختمان دارند ، مدیریت یا استفاده می کنند ، شفافیت کسب کنند.

6-INRIA

اینریا در سال 1967 تاسیس شد ، یک نهاد تحقیقاتی عمومی فرانسه است که کاملاً به علوم محاسباتی اختصاص دارد. محققان اینریا با تلفیق علوم رایانه ای با ریاضیات سعی در ابداع فناوری های دیجیتالی آینده دارند. آنها که در دانشگاه های بین المللی برجسته تحصیل کرده اند ، تحقیقات خلاقانه را با تحقیقات کاربردی ادغام می کنند و خود را وقف حل مشکلات واقعی می کنند ، با بازیگران اصلی در تحقیقات دولتی و خصوصی در فرانسه و خارج از کشور همکاری می کنند و ثمره کار خود را به شرکت های نوآور منتقل می کنند. www.inria.com

7-آزمایشگاه های دکارت

پردازش تصویر در جهان

آزمایشگاه های دکارت با مهارت در یادگیری عمیق و الگوریتم های پیشرفته سنجش از دور ، به کامپیوترها می آموزد که چگونه دنیا را ببینند و با گذشت زمان چگونه تغییر می کنند. این شرکت که یکی از شرکتهایی است که در زمینه پردازش تصویر در جهان کار می کند ، اولین کاربرد آنها استفاده از مقادیر عظیم تصاویر ماهواره ای ، در طیف های مرئی و غیر مرئی است ، تا درک بهتری از تولید محصولات جهانی داشته باشیم. آزمایشگاه های دکارت می توانند فتوسنتز را با استفاده از فناوری تصویربرداری اختصاصی توسعه یافته در لوس آلاموس اندازه گیری کنند. خوراک تولید ذرت و سایر محصولات برای تجار کالاها و سایر مشتریان تأمین می شود.

8- تصویربرداری وارکس

شرکت Varex Imaging یکی از تامین کنندگان پیشرو مستقل لوله های اشعه ایکس پزشکی و راه حل های پردازش تصویر است. از تصویربرداری پزشکی ، گرفته تا غربالگری محموله و امنیت مرزها ، سازندگان سیستم های تصویربرداری اشعه ایکس در سراسر جهان برای تشخیص ، تشخیص و محافظت از آن استفاده می کنند. محصولات ما برای مهار انرژی اشعه ایکس جهت پیشگامی در بسیاری از کاربردها طراحی شده اند.

ما طیف گسترده ای از محصولات از جمله لوله های اشعه X ، آشکارسازهای دیجیتال صفحه تخت ، اتصالات ولتاژ بالا ، کولیماتورهای اشعه X ، اتاق های یونیزاسیون ، پد های ماموگرافی ، سیستم های کنترل خودکار قرار گرفتن در معرض حالت جامد و باتری برای تصویربرداری دیجیتال را ارائه می دهیم. هدف ما این است که با تقویت رقابت پذیری و توانمند سازی مشتریان برای ارائه سریعتر محصولات به بازار ، به مشتریان خود در تبدیل شدن به تأمین کنندگان سیستم کلاس جهانی کمک کنیم.

9-Skin Analytics

Skin Analytics در سال 2012 تاسیس شد ، در حال توسعه یک سرویس مبتنی بر ابر است که به افراد کمک می کند خود را از نظر علائم هشدار دهنده اولیه سرطان پوست کنترل کنند. ما برای تهیه نرم افزار پیشرفته ای که می تواند تغییرات مشکوک را در پوست شما تشخیص دهد ، با boffins دانشگاه کمبریج همکاری کرده ایم. با خدمات ما ، شما می توانید با استفاده از تلفن هوشمند یا دوربین دیجیتال خود از پوست خود عکس بگیرید و به ما اجازه دهید به طور خودکار در مورد هر چیزی که نشان دهنده سرطان پوست است هشدار دهیم.

10-BARCO

بارکو شامل فعالیت های اصلی مختلفی در پردازش تصویر است: نمایشگرهای صفحه بزرگ ، دستگاه های نمایش برای استفاده در شرایط بحرانی زندگی و سیستم هایی برای بازرسی بصری و کنترل کیفیت. بارکو 4100 نفر را در شبکه ای از دفاتر ، توزیع کنندگان و نمایندگان در 97 کشور در سراسر جهان استخدام می کند. از سال 1986 ، این شرکت در بورس اوراق بهادار بروکسل نقل قول شده است که در حال حاضر با نام Euronext بروکسل شناخته می شود. این بخشی از Euronext150 و Euronext بعدی اقتصاد شاخص است.

11-آزمایشگاه های Dxo

آزمایشگاه های DxO محصولات و راه حل های اطمینان از برتری در تصویربرداری دیجیتال را ارائه می دهد. آزمایشگاه های DxO مالکیت معنوی را در خدمت کل زنجیره تصویربرداری دیجیتال ایجاد و مجوز می دهند: صدور مجوز از معماری اپتیک و سیلیکون برای پردازش تصویر ثابت و تعبیه شده در تصویر. ابزار و روش ارزیابی و اندازه گیری کیفیت تصویر ؛ نرم افزار افزایش کیفیت تصویر برای مصرف کنندگان.

مشتریان و شرکای DXO شامل تولید کنندگان لوازم الکترونیکی مصرفی مانند فروشندگان دوربین دیجیتال و فروشندگان تلفن های همراه هستند. تأمین کنندگان اجزای تصویربرداری: تولید کنندگان ماژول دوربین ، فروشندگان حسگر و فروشندگان پردازنده ؛ خواستار عکاسان ، و همچنین روزنامه نگاران عکاسی و کارشناسان تصویربرداری. آزمایشگاه های DxO در اواخر سال 2002 به عنوان بخشی از Vision IQ ، رهبر جهانی در زمینه بینایی رایانه ای ایجاد شد و بدین ترتیب از 10 سال تجربه در زمینه پردازش تصویر بهره مند شد.

  • برگشت به مقالات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برچسب ها